Aktualności

środa, 4 czerwca 2014
Dzień poniesienia kosztu podatkowego na gruncie CIT

Ustalenie daty poniesienia kosztu podatkowego stanowi jedno z najistotniejszych zagadnień w zakresie rozliczenia podatku CIT. Niestety, podobnie jak w wielu innych sprawach, zagadnienie to wywołuje rozliczne kontrowersje między podatnikami a organami podatkowymi.

czytaj więcej
środa, 23 kwietnia 2014
Uproszczone sprawozdania finansowe – zmiany w rachunkowości

Możliwość sporządzania przez spółki uproszczonych sprawozdań finansowych, które obejmowałyby tylko podstawowe informacje w bilansie oraz rachunku zysków i strat – zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości, nad którym obecnie trwają prace w Sejmie.

czytaj więcej
wtorek, 15 kwietnia 2014
Samochód w firmie od 1 kwietnia 2014 r.
Od 1 kwietnia 2014 r. zmieniają się przepisy określające dokonywanie odliczeń podatku VAT od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi. Poznaj nowe przepisy obowiązujące od 1 kwietnia 2014 r. oraz skorzystaj z aktywnych druków do rozliczeń VAT od samochodów.
czytaj więcej
czwartek, 3 kwietnia 2014
Preferencje podatkowe w Polsce - raport MF
 
Ministerstwo Finansów zakończyło prace nad kolejną edycją raportu „Preferencje podatkowe w Polsce". Analizą zostały objęte preferencje funkcjonujące w podatkach stanowiących dochody budżetu państwa (podatku VAT, podatku akcyzowym, podatkach dochodowych: PIT i CIT) oraz w podatkach lokalnych stanowiących dochody jednostek samorządów terytorialnych.
czytaj więcej